Jenga

Jenga 1.7.1

Wprowadź swoją wieżę na wyższy poziom

Przeniesienie magii gry w Jengę z rzeczywistego świata na ekran urządzeń dotykowych to z pewnością było duże wyzwanie dla deweloperów z Natural Motion. Poradzili sobie z tym znakomicie, dodając jeszcze kilka ciekawych smaczków grze.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Różne rodzaje rozgrywki
  • Realistycza grafika
  • Możliwość grania ze znajomymi lub losowymi osobami
  • Łatwo zrozumieć zasady

Wady

  • Brak powiadomień o naszym ruchu w trybie online
  • Kilka bugów

Bardzo dobry
8

Przeniesienie magii gry w Jengę z rzeczywistego świata na ekran urządzeń dotykowych to z pewnością było duże wyzwanie dla deweloperów z Natural Motion. Poradzili sobie z tym znakomicie, dodając jeszcze kilka ciekawych smaczków grze.

Zostań mistrzem w Jenga

W grze znajdziemy cztery opcje rozgrywki – classic, arcade, pass n play oraz online. Tryb classic to najpopularniejsza wersja Jengi, jaką wszyscy znamy. Wyciągamy z wieży kolejne klocki i umieszczamy je na samej górze. Tryb arcade wprowadza dodatkowe elementy w różnych kolorach oraz limit czasowy. Przyznawane są też ekstra punkty za ułożenie poziomu w tym samym kolorze i szybko wykonane ruchy. Możemy również zgarnąć dodatkowe bonusy, takie jak wydłużony czas gry czy resetowanie wieży. Pass n play to opcja gry multiplayer, w której możemy zmierzyć się ze znajomym. W trybie online zmierzymy się z przyjacielem lub losowym przeciwnikiem.

Gra przewiduje wiele scenariuszy, które odblokujemy, budując coraz wyższe wieże. W trakcie budowy zdobywamy punkty doświadczenia, co pozwala na podniesienie naszych umiejętności i uzyskiwanie kolejnych stopni doświadczenia. W opcjach znajduje się także nasz dotychczasowy wynik oraz ogólny ranking, w którym możemy się porównać z innymi graczami.

Precyzja i dokładność

Jenga to bardzo prosta gra i nawet jeśli nigdy wcześniej o niej nie słyszałeś, w mig poznasz jej zasady. Musisz wyciągnąć jeden klocek z całej wieży i za pomocą jednego kliknięcia odłożyć go na samej górze. Jest to wyjątkowo proste, jednak bardzo łatwo zahaczyć przypadkowo o sąsiedni klocek. Dlatego w całej grze musimy być bardzo precyzyjni.

Kiedy wybieramy klocek, który chcemy wyciągnąć, gra podpowiada nam, jaką skalę trudności ma ów blok. Łatwa operacja będzie zaznaczona kolorem białym, średnia – kolorem różowym, a najtrudniejsza dostała oznaczenie czerwone. Jest to fajna opcja, chociaż byłoby świetnie, gdyby dało się ją wyłączyć, aby czerpać jeszcze więcej radości z gry. Trzeba też oczywiście uważać, które klocki zabieramy, bo wieża jest tak samo chwiejna jak w prawdziwej grze. Z czasem dojdziemy do tego, jak dokładnie i precyzyjnie trzeba ją układać, żeby stabilnie pięła się do góry.

Jenga ma też kilka wad, szczególnie kiedy gramy w trybie online. Nie dostaniemy wtedy powiadomień, które poinformują nas, że nadeszła nasza kolej. Jedna gra potrafi przeciągać się do jednego bądź dwóch dni. W trakcie rozgrywki Jenga kilka razy zawiesiła się, przez co nie było można wyciągnąć kolejnego klocka. W takiej sytuacji pomagało tylko naciskanie przycisku Home, żeby w ogóle wyjść z aplikacji.

Bardzo realistyczna rozgrywka

Grafika 3D gwarantuje bardzo realistyczne odwzorowanie gry Jenga, chociaż różnorodne tła nie wnoszą tak naprawdę niczego do ogólnego obrazu gry. Jedną z opcji, która prawdziwie dodaje kolorytu tej grze, są kolorowe klocki, które wyglądają naprawdę ładnie.

Prawie tak dobra jak jej prawdziwa wersja

Fani gry Jenga nie będą zawiedzenia. Mobilna wersja odwzorowuje realizm gry niemal perfekcyjnie, zmuszając nas do równie ostrożnej gry jak w rzeczywistości. Znalazłoby się kilka elementów, których dodanie usprawniłoby rozgrywkę, ale tryb arcade i rozgrywka przeciwko znajomym lub losowym przeciwnikom wystarczy, aby zapewnić nam kawał dobrej rozrywki.

Opinie użytkowników o Jenga